Castilla y León Trail -

OFERTA SPECJALNA

Tym razem zabieramy Was na rajd konny w pięknym hiszpańskim regionie Castilla y Leon słynącym z niezwykłych zabytków, przepysznej kuchni i wyśmienitych win, uważanych za najlepsze w całej Hiszpanii!

Dosiadać będziemy majestatycznych i doskonale ułożonych koni rasy Lusitano i Pura Raza Espanola (konie andaluzyjskie). Oprócz niezwykłej prezencji i urody, konie te charakteryzują się zrównoważonym temperamentem, inteligencją i cierpliwością. Są doskonałymi i sprawdzonymi kompanami podczas długich wędrówek.Tradycyjne siodła hiszpańskie (Vaquera), które od lat wykorzystywane były przez pasterzy iberyskich m.in. przy zaganianiu bydła, świetnie sprawdzą się podczas wielu godzin spędzonych na koniu.

Na trasie rajdu popasy odbywają się w formie małej biesiady przy nakrytym stole z wykwintną kuchnią (ciepłe posiłki) i zimnymi napojami. Po obiedzie będzie można odpocząć podczas tradycyjnej hiszpańskiej sjesty.

Piękna, słoneczna pogoda jest murowana, dlatego warto zaopatrzyć się w krem do opalania z wysokim filtrem, przewiewną koszulę z długim rękawem (najlepiej lnianą) czy chustę chroniącą kark przed słońcem.

Noclegi będziemy spędzać w urokliwych hotelikach w średniowiecznych wioskach. Wieczorem przy pysznym winie posłuchać będziemy mogli historii El Cida, średniowiecznego kastylijskiego bohatera walki z mauretańską okupacją w Hiszpanii w X wieku. Podczas tego rajdu będziemy podążać konno jego śladami i wydarzeniami tamtych czasów. Gotowi na kolejną przygodę? :)

Program wyprawy znajdziecie poniżej galerii :)

Plan wyprawy

Dzień 1

Przylot na lotnisko w Madrycie, transfer do miejscowości Covarrubias, gdzie czekać będą na nas nasze konie. Rozpoczynamy naszą przygodę obiadem powitalnym z przysmakami kuchni hiszpańskiej. Czas na przebranie się w strój jeździecki na terenie ośrodka. Przydział koni i rozpoczęcie rajdu konnego. Pierwszy dzień w siodle spędzimy na zapoznaniu się z naszymi końmi, poznając z wysokości grzbietu urokliwe okolice Covarrubias - jednego z pierwszych obszarów odzyskanych od Maurów pod koniec IX wieku i miejsce narodzin języka kastylijskiego. Będzie również okazja do pierwszych galopów :) Powrót do Covarrubias, przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 2

Po śniadaniu ruszamy konno na przejażdżkę do Doliny Ura, małego kanionu, który przecina rzeka Mataviejas. Jest to miejsce gniazdowania sępa płowego oraz bardzo rzadko występującego sępa egipskiego. Popas po drodze w formie przygotowanego uprzednio pikniku: z tapasami, sałatkami i daniami kuchni hiszpańskiej. Jak przystało na prawdziwą Hiszpanię - po obiedzie czeka nas mała sjesta :) Trasy wiodą górskimi, skalistymi szlakami, lecz znamy również doskonałe i bezpieczne miejsca do galopów - zresztą galopować będziemy mieli okazję codziennie :) Powrót do Covarrubias, kolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Po śniadaniu kontynuujemy konną podróż szlakiem wygnania średniowiecznego rycerza El Cida wzdłuż rzeki Arlanza. Następnie udajemy się drogą do Retuerta, a później do Contreras, zwanego też „miastem stu fontann”. Popas po drodze w formie uprzednio przygotowanej małej biesiady. W końcu docieramy do Santo Domingo de Silos, wioski znanej m.in. z romańskiego klasztoru z XI wieku, jednego z najpiękniejszych w całej Hiszpanii. Wieczorem możliwość uczestnictwa w śpiewanej mszy świętej, w trakcie której wykonywane są gregoriańskie pieśni. Kolacja i nocleg w hotelu Coronas II lub podobnym.

 

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie dominikańskiego klasztoru. Następnie wsiadamy na konie i opuszczamy Santo Domingo de Silos przemierzając Alto de Peñacoba, Marmolar i Tierra de Pinares (krainę sosen). Następnie docieramy do Navas del Pinar przy wejściu do Parque Natural del Cañón del Río Lobos. Popas po drodze w formie uprzednio przygotowanej małej biesiady. Szlak wiedzie przez liczne sosnowe lasy oraz w otoczeniu wielowiekowych dębów skalistych (charakterystycznych dla tego regionu), przemierzamy opuszczone górskie miasteczka, z których wszyscy mieszkańcy wyemigrowali do miast. Kolacja pożegnalna, nocleg w Casa Rural La Fuente lub podobnym.

 

Dzień 5

Transfer do Madrytu, wylot do kraju.

CENA: 1150 euro

 


 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w komfortowych hotelach wymienionych w programie.

 • Pełne wyżywienie - śniadania, obiady oraz kolacje (w tym również lokalne wino do obiadów i kolacji ).  

 • 4-dniowy rajd konny (wynajęcie konia z rzędem -wygodne siodła hiszpańskie vaquera, małe sakwy).

 • Serwis rajdowy (transport bagaży samochodem, organizacja popasów po drodze, etc.).

 • Usługę miejscowego przewodnika. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transfery wymienione w programie, w tym transfer z i na lotnisko.

 • Koszulka z logo EAT LIFE. 

 • Ubezpieczenie KL, NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:
 

 • Biletów lotniczych.

 • Wydatków natury osobistej.