top of page

Rajdowy Dzień Dziecka w Bułgarii 2023

Za górami, za lasami, w odległej bałkańskiej krainie znajduje się małe rancho - miejsce sielankowe i magiczne, pełne serdecznych ludzi i szczęśliwych zwierząt. Na rancho spotkamy krowy, owce, kury, przyjazne psy i MÓWIĄCE konie… Spotkamy też czarodziejkę Julię (pół Polkę, pół Bułgarkę), która to nauczy nas jak tych koni słuchać i jak do nich mówić… A to jeszcze nie koniec atrakcji!

Przedstawiamy Wam unikalny program skierowany specjalnie do mam i ich jeżdżących dzieci. Tutaj nie obowiązują limity wieku, dlatego to niezwykła i jedyna w roku okazja, aby zrealizować marzenie o wspólnym rajdzie konnym wraz ze swoją pociechą! Przygotowaliśmy moc atrakcji, zabaw, a także merytorycznych warsztatów komunikacji z końmi (warsztaty odbywają się osobno dla rodziców i dla dzieci, aby mogły być jak najlepiej dostosowane do odbiorcy). Właściciele rancha mają kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji obozów jeździeckich dla dzieci, są niesamowicie otwartymi i uśmiechniętymi ludźmi z głową pełną pomysłów i zaangażowania. Jest to miejsce, w którym niemożliwe nie istnieje, a wspólne zabawy mogą być modyfikowane na bieżąco wg potrzeb. Przez zabawę poznamy także kulturę i folklor Bułgarów. Rancho to miejsce autentyczne, w którym można doświadczyć prawdziwego wiejskiego życia - może uda nam się namówić gospodarza na przejażdżkę traktorem (ciekawe kto będzie bardziej zachwycony - rodzice czy dzieci?) ;)

Spędzimy piękny czas w obecności niezwykle rozumnych i przyjaznych koni. Każdy będzie miał przydzielonego konia na cały wyjazd. To właśnie z nim będzie budował więź i szukał porozumienia podczas warsztatów komunikacji. Te warsztaty to niezwykłe, emocjonujące przeżycie dla każdego oraz cenna lekcja w jeździeckim rozwoju. Już niejedna osoba zmieniła swoje postrzeganie koni i podejście do nich po warsztatach z Julią. Pierwsze dni warszatowe poprzeplatane będą wyjazdami w teren dla mam i zabawami dla dzieci. Mamy też dla Was coś specjalnego - profesjonalną wspólną sesję zdjęciową z Waszymi końmi! Czy można mieć piękniejszą pamiątkę z rajdu!?
 

Nadchodzi ten cudowny i jedyny dzień w roku - Dzień Dziecka! Tego dnia królują dzieci! Po śniadaniu rozpoczniemy od wspólnej zabawy dla rodziców i dzieci, a następnie wybierzemy się do aquaparku! Kiedy dzieciaki będą szaleć w basenach i zjeżdżalniach pod okiem naszych opiekunów, rodzice mogą im towarzyszyć bądź zażywać kąpieli słonecznych na leżaku ;)

W kolejne dni rozpoczynamy przygodę - wyruszymy już w prawdziwy rajd w siodłach westernowych! To właśnie wtedy będziecie mogli wspólnie doświadczać tego, co do tej pory opowiadałyście dzieciom po powrotach z podróży ;) Będziemy przemierzać góry, lasy i rzeki. Pogalopujemy pięknymi, ukwieconymi łąkami i zjemy lunch na rozległych polanach z widokiem na góry. Czasem zejdziemy z koni, aby pokonać strome odcinki. Wędrówkę umilać będą gawędy Julii, która opowie o powstańcach, którzy przemierzali dokładnie te same szlaki tak jak i my - konno. Taką przygodę zapamiętacie do końca życia.

Spać będziemy w autentycznych, swojskich domach w pokojach wieloosobowych. Jest to element podróży, który pokazuje prawdziwe życie mieszkańców danego kraju. Rozkoszować będziemy się przepyszną, domową kuchnią bałkańską - bogatą w warzywa, pasty, sery. Oczywiście nie zapomnimy o ulubionym posiłku dzieci, czyli deserze!

Więcej szczegółów Wam nie zdradzimy, ale powiemy jedno: przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek i pięknych chwil, które sprawią, że ten wyjazd będzie na prawdę niezwykły. Spędzimy radosny czas w kameralnym gronie (4 dorosłych+4 dzieci), tak aby każdy z uczestników mógł w pełni z niego skorzystać. Wymagamy swobodnej jazdy we wszystkich chodach w terenie zarówno od mam, jak i od dzieci.

 

Plan wyprawy

 

 

Dzień 1

Przylot do Sofii. Transfer do małej wioski położonej ok. godziny jazdy od stolicy Bułgarii, zakwaterowanie na terenie rancha. Obiad. Spotykamy się z zespołem rancza i omawiamy program. Następnie udajemy się do stajni na spotkanie z końmi. Odbędzie się tam również wprowadzenie do warsztatów. Wieczorem kolacja przy ognisku i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na rancho, gdzie odbędzie się przydział koni. Rodzice: warsztaty budowania komunikacji z końmi. Dzieci: zajęcia i zabawy na farmie. Wspólny obiad.

Rodzice: wyjazd w teren. Dzieci: warsztaty budowania komunikacji z końmi/zajęcia z siodła. Kolacja,nocleg

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na rancho.

Rodzice: wyjazd w teren.

Dzieci: warsztaty budowania komunikacji z końmi/zajęcia z siodła..

Wspólny obiad.

Rodzice: warsztaty budowania komunikacji z końmi.

Dzieci: zajęcia i zabawy na farmie.

Kolacja, nocleg.

 

Dzień 4

Dziś Dzień Dziecka! Po śniadaniu wspólna zabawa terenowa dla mam i dzieci. Następnie udajemy się do otwartego aquaparku, gdzie szalejemy cały dzień. Obiad jemy wrestauracji na terenieaquaparku.

Powrót na rancho, kolacja i nocleg.

Dzień 5

 

Dziś rozpoczyna się prawdziwa przygoda - czeka na nas całodzienny rajd, podczas którego odwiedzimy miasteczko Bailovo, położone pośrodku gór. Jest to miejsce, w którym urodził się znamienity bułgarski pisarz Elin Pelin. Odwiedzimy jego dom rodzinny, w którym obecnie znajduje się muzeum, następnie zjemy obiad w miejscowej restauracji. Specjalnością tej resturacji są wyśmienite desery. Powrót na rancho. Popołudniu profesjonalna sesja zdjęciowa z końmi.

Dzień 6

Dziś wyruszymy już na szlak, który wiedzie do wsi Smolsko: poruszając się leśnymi traktami wyjedziemy na alpejskie łąki w wyższych partiach gór Wojnang (950 m). Przekroczymy kilka rzek i zróżnicowany teren, podczas którego będziemy mieli okazję przetestować zdobytą na warsztatach wiedzę. W południe dotrzemy do oszałamiającej łąki Shindarska Polyana, gdzie odbędzie się popas. Popołudnie jest dość krótkie i już niedługo dotrzemy do naszego celu - wioski Smolsko, gdzie zostaniemy na noc ciesząc się spokojnym wieczorem w prawdziwym starym wiejskim domu i pyszną kuchnią bałkańską.

Dzień 7

 

Po śniadaniu znów wyruszamy na szlak, w tym dniuwyruszamy w podróż powrotną, lecz pokonamy inną trasą. Dalej będziemy przemierzać góry, łąki i strumienie. Po drodze zjemy lunch w pięknych okolicznościach przyrody, a następnie wracamy na rancho, gdzie czeka na nas pyszna biesiadna kolacja i wieczór folklorystyczny.

Nocleg na rancho.

 

Dzień 8

 

Po śniadaniu pójdziemy pożegnać konie i podziękować im za wspólnie spędzony czas. Transfer na lotnisko, wylot do kraju.

 

 

CENA ZA OSOBĘ DOROSŁĄ:                           1050 euro

CENA ZA OSOBĘ DZIECKO:                             950 euro

 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie na rancho (pokoje wieloosobowe) oraz w agroturystyce (pokoje wieloosobowe) na trasie rajdu.

 • Pełne wyżywienie - śniadania, lunche (również prowiant podczas rajdu) oraz kolacje.

 • Lokalny alkohol dla rodziców w cenie :)

 • 3-dniowy rajd konny (rodzice+dzieci) oraz 2 wyjazdy w teren (rodzice) (wynajęcie konia z rzędem -wygodne siodła westernowe, małe sakwy).

 • 2-dniowe warsztaty budowania partnerstwa z koniem/zajęcia z siodła, obejmujące pracę z ziemi na rancho (rodzice+dzieci).

 • Zajęcia i zabawy z opiekunem dla dzieci.

 • Całodniowy bilet wstępu do aquaparku dla mam oraz dzieci.

 • Serwis rajdowy (transport bagaży samochodem, organizacja popasów po drodze, etc.).

 • Usługę miejscowego przewodnika. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transfery wymienione w programie, w tym transfer z i na lotnisko.

 • Koszulka z logo EAT LIFE. 

 • Ubezpieczenie KL, NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych.

 • Wydatków natury osobistej.

bottom of page