THE SHADOWS OF PYRAMIDS

Przepiękne konie arabskie, galopy w cieniu piramid, piękno pustyni, majestatyczne starożytne grobowce faraonów oglądane z wysokości siodła, przysmaki kuchni arabskiej, pływanie z końmi w ciepłym i turkusowym Morzu Czerwonym- to nasza noworoczna propozycja luksusowej wyprawy konnej do Egiptu!

 

Zanurzymy się w ten kraj i jego niezwykłą historię odwiedzając najważniejsze zabytki, m.in. piramidy w Gizie czy Dolinę Królów w niedostępny dla przeciętego turysty sposób - czyli oczywiście konno. Będzie to również o tyle niesamowite, że w obecnych czasach w wymienionych miejscach praktycznie nie ma turystów. Będziemy mogli poczuć się niezwykle kameralnie, odwiedzając te majestatyczne zabytki starożytnego Egiptu na grzbiecie pięknych koni arabskich. Oczywiście nie odpuścimy sobie galopów w cieniu piramid i Sfinksa ;) Oraz wielu innych okazji do "rozwinięcia skrzydeł" dosiadanych przez nas rumaków.

 

Ostatni etap naszej konnej podróży to całodzienny rajd po pustyni oraz pławienie koni w Morzu Czerwonym. Będziemy mieli okazję poznać kulturę i zwyczaje Beduinów, napić się przepysznej arabskiej herbaty na pustyni. Poszalejemy również na quadach :)

 

Kto chętny na kolejną przygodę?

 

Plan wyprawy

 

 

Dzień 1

Wylot z Warszawy, przylot do Kairu w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu z widokiem na piramidy. Kolacja, nocleg.

Dzień 2

Tego dnia po śniadaniu wyruszymy konno szlakiem do Wielkich Piramid w Gizie, które będziemy mieli okazję zwiedzać z prywatnym przewodnikiem. Po wizycie w piramidach będziemy kontynuować jazdę płaskowyżem, aż dotrzemy do punktu, z którego jak na dłoni zobaczymy Wielkie Piramidy oraz cały Kair. Po tej wycieczce udamy się na lunch w stajni Abu Sir, gdzie będziemy mogli uciec przed słońcem i delektować się przysmakami kuchni arabskiej. Podczas popołudniowej przejażdżki będziemy eksplorować pobliskie wydmy oraz Świątynię Słońca. Czekają na nas piękne galopy po pustyni ;) Krótki wieczorny lot do Luxor, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy (bez koni) do Doliny Królów - miejsce spoczynku władców starożytnego Egiptu, w tym m.in. grobowiec Tutanchamona oraz świątynię Hatszepsut.

Po porannym zwiedzaniu wrócimy do naszego hotelu gdzie zjemy lunch i będziemy mieli około godziny na odpoczynek. Następnie wsiadamy na konie i wyruszamy na popołudniową przejażdżkę, której trasa będzie wiodła przez pola trzciny cukrowej oraz małe egipskie wioseczki.

Naszym celem jest jedna z najlepiej zachowanych świątyń w Egipcie - świątynia Ramzesa III, Medinet Habu. Konie zostawiamy pod opieką naszej ekipy, sami wchodząc do środka w celu zwiedzania. Nasza droga powrotna wiedzie przez plantację bananów, gdzie konie będą mogły "rozwinąć skrzydła" w pełnym galopie ;) Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Ten dzień rozpoczniemy jeszcze przed wschodem słońca tak, aby właśnie móc podziwiać wschódw Dolinie Królów. Będzie to 4-godzinna wyprawa, śniadanie spożyjemy po drodze :) Do hotelu wrócimy ok. godziny 11.00, zjemy lunch i bdziemy mieli czas dla siebie. Popołudniem wyruszymy już bez koni na zwiedzanie świątyni Karnak, alei Sfinksa i Muzeum Luksorskiego. Transfer do Hurghady (ok. 4-5 godzin), zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 5

 

Cały dzień poświęcimy na rajd po wschodniej pustyni, przed nami szybkie galopy - to jest ten dzień, w którym należy mieć naładowane baterie w kamerkach i telefonach :) Lunch zjemy na pustyni. Kolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszymy nad brzeg Morza Czerwonego, gdzie ściągniemy siodła i sami przebrani w stroje kąpielowe będziemy... pływać z końmi w krystalicznie czystej wodzie! Powrót na lunch.

 

Ok. godziny 14.00 rozpoczynamy eksplorację pustyni...quadami! Nasz trip zakończy pokaz zaklinacza węży oraz tradycyjna herbatka z Beduinami. Kolację zjemy również na pustyni. Nocny transfer z Hurghady do Kairu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, check out, transfer na lotnisko, wylot do kraju.

 

CENA:            6999 zł

 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w hotelach.

 • Pełne wyżywienie - śniadania, lunche, kolacje. Kuchnia arabska.

 • Organizację 5-dniowego rajdu konnego.

 • Wynajęcie konia wraz z rzędem (siodła angielskie, sakwy).

 • Serwis rajdowy.

 • Usługę miejscowych przewodników. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transport na miejscu. 

 • Transfery lotniskowe.

 • Transfer ostatniego dnia przed wylotem na trasie Hurghada - Kair.

 • Bilety wstępu do odwiedzanych zabytkóworaz zwyczajowe napiwki dla obsługi (130 dolarów).

 • Zwiedzanie wymienionych w programie zabytków z prywatnym przewodnikiem.

 • Wynajęcie quadów.

 • Koszulkę EAT LIFE.

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych, w tym przelotu z Kairu do Luxor (koszt ok. 200 zł)

 • Kosztów wizy (25 dolarów)

 • Wydatków natury osobistej.