top of page

THE SHADOWS OF PYRAMIDS

Przepiękne konie arabskie, galopy w cieniu piramid, piękno pustyni, majestatyczne starożytne grobowce faraonów, przysmaki kuchni arabskiej, pływanie z końmi w turkusowym Morzu Czerwonym- to nasza propozycja orientalnej wyprawy konnej w Egipcie w sezonie 2023!

 

Zanurzymy się w ten kraj i jego niezwykłą historię odwiedzając najważniejsze zabytki, m.in. Piramidy w Gizie w niedostępny dla przeciętego turysty sposób - czyli oczywiście konno. Będzie to również o tyle niesamowite, że w obecnych czasach w wymienionych miejscach praktycznie nie ma turystów. Będziemy mogli poczuć się niezwykle kameralnie, odwiedzając te majestatyczne zabytki starożytnego Egiptu na grzbiecie pięknych koni arabskich. Oczywiście nie odpuścimy sobie galopów w cieniu piramid i Sfinksa ;) Oraz wielu innych okazji do "rozwinięcia skrzydeł" dosiadanych przez nas rumaków.

 

Ostatni etap naszej konnej podróży to całodzienny rajd po pustyni oraz pławienie koni w Morzu Czerwonym. Będziemy mieli okazję poznać kulturę i zwyczaje Beduinów, napić się przepysznej arabskiej herbaty na pustyni  :)

 

Kto chętny na kolejną przygodę?

 

Plan wyprawy

 

 

Dzień 1

Wylot z Warszawy, przylot do Kairu w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu z widokiem na piramidy. Kolacja, nocleg.

Dzień 2

Tego dnia po wczesnym śniadaniu wyruszymy konno szlakiem do Wielkich Piramid w Gizie, które dzięki wczesnej porze zobaczymy bez tłumów turystów. Pogalopujemy mając przed sobą ten majestatyczny widok a następnie będziemy kontynuować jazdę płaskowyżem, aż dotrzemy do punktu, z którego jak na dłoni zobaczymy Wielkie Piramidy. Po tej wycieczce udamy się na lunch w stajni Abu Sir, gdzie będziemy mogli uciec przed słońcem i delektować się przysmakami kuchni arabskiej. Podczas popołudniowej przejażdżki będziemy eksplorować pobliską pustynię, z której wyrastają mniej komercyjne, a równie istotne dla egipskiej kultury Piramidy w Sakkarze oraz Świątynia Słońca. Tutaj już nie spotkamy żadnego turysty, za to czekają na nas długie i szybkie galopy po pustyni ;) Krótki wieczorny lot do Luxor, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy (bez koni) do Doliny Królów - miejsca spoczynku władców starożytnego Egiptu, czyli podziemnych, niezwykle zdobionych grobowców oraz do świątyni Hatszepsut. Są to jedne z najważniejszych i najciekawszych miejsc, które można zwiedzić w Egipcie.

Po porannym zwiedzaniu wrócimy do naszego hotelu, gdzie zjemy lunch. Następnie wsiadamy na konie i wyruszamy na popołudniową przejażdżkę, której trasa będzie wiodła przez pola trzciny cukrowej oraz małe egipskie wioseczki.

Naszym celem jest jedna z najlepiej zachowanych świątyń w Egipcie - świątynia Ramzesa III, Medinet Habu. Konie zostawiamy pod opieką naszej ekipy, sami wchodząc do środka w celu zwiedzania. Nasza droga powrotna wiedzie przez plantację bananów, gdzie konie będą mogły "rozwinąć skrzydła" w pełnym galopie. Widoki umilać będzie malowniczy zachód słońca. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Ten dzień rozpoczniemy jeszcze przed świtem tak, aby móc podziwiać wschód słońca w Dolinie Królów i latające nad nią balony. Po drodze obserwować będziemy budzących się do życia mieszkańców okolicznych wiosek. Pogalopujemy po pustyni, a następnie zrobimy sobie zdjęcia z balonami w tle. Będzie to 4-godzinna wyprawa, śniadanie spożyjemy po drodze. Do hotelu wrócimy ok. godziny 11.00, zjemy lunch i będziemy mieli czas dla siebie. Popołudniem wyruszymy już bez koni na zwiedzanie świątyni Karnak. Transfer do Hurghady (ok. 4-5 godzin), zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 5

 

Cały dzień poświęcimy na rajd po wschodniej pustyni, przed nami szybkie galopy i piękne widoki na góry. Tego dnia poszalejemy. Lunch zjemy na pustyni w towarzystwie beduinów. Kolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu spotykamy się z naszymi końmi na plaży, gdzie doświadczymy pięknego przeżycia pływania z końmi w turkusowej wodzie Morza Czerwonego. Dzień ten upłynie nam na odpoczynku i zażywaniu kąpieli słonecznych :) Kolacja, nocleg.

 

Dzień 7

Śniadanie, check out, transfer na lotnisko w Hurghadzie, wylot do Kairu lotem wewnętrznym, wylot do kraju.

 

CENA:            1585 GBP (funt brytyjski)

 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w hotelach.

 • Pełne wyżywienie - śniadania, lunche, kolacje. Kuchnia arabska.

 • Organizację 5-dniowego rajdu konnego.

 • Wynajęcie konia wraz z rzędem (siodła angielskie, sakwy).

 • Serwis rajdowy.

 • Usługę miejscowych przewodników. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transport na miejscu. 

 • Transfery lotniskowe.

 • Bilety wstępu do odwiedzanych zabytkóworaz zwyczajowe napiwki dla obsługi (145 funtów).

 • Zwiedzanie wymienionych w programie zabytków z prywatnym przewodnikiem.

 • Koszulkę EAT LIFE.

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych, w tym przelotu z Kairu do Luxor (koszt ok. 200 zł) oraz z Hurghady do Kairu (ok. 280 zł).

 • Kosztów wizy (25 dolarów).

 • Wydatków natury osobistej.

bottom of page