top of page

MONGOLIAN EXPEDITION - GOBI

Wyprawa konna EAT LIFE do krainy jurt, koni i kumysu, czyli Mongolian Expedition - Gobi! Trasa rajdu  wiedzie przez góry, step oraz półpustynie. Naszym celem są Chongoryn Els - Śpiewające Wydmy, na których podczas osuwania się ziaren piasku i delikatnego nawet wiatru będziemy mieli okazję usłyszeć muzykę pustyni, podziwiając jednocześnie z ich szczytu całe terytorium Gobi.

Na grzbietach niepozornych, ale niezwykle wytrzymałych i dzielnych koni mongolskich będziemy przemierzać step ciągnący się aż po horyzont, podziwiać majestatyczny Ałtaj. Do dyspozycji będzieli mieli wygodne, ultra-lekkie siodła endurance'owe, sznurkowe ogłowia oraz sakwy turystyczne. Nasze  obozowiska na trasie rajdu będą odpowiednio wcześnie przygotowywane a mongolski kucharz będzie  dbać o nasze podniebienia (gotuje fenomenalnie!).

Oprócz tego weźmiemy udział w pokazie łuczników konnych i sami będziemy mieli okazję nauczyć się  podstaw strzelania z łuku. Posłuchamy mongolskiej muzyki na żywo a na koniec pod Śpiewające Wydmy  dotrzemy na grzbietach baktrianów niczym  dawni kupcy z Jedwabnego Szlaku,  który przebiegał w tych okolicach.

Program wyprawy znajdziecie poniżej galerii :)

Plan wyprawy

Dzień 1-2
 

Wylot z lotniska Warszawa Okęcie do Mongolii, przesiadka w Moskwie. Przylot do stolicy - Ułan Bator, transfer do hotelu, krótki odpoczynek.
Śniadanie, przekazanie uczestnikom mongolskich płaszczy - deelów szytych na miarę. Transfer w okolice Ułan Bator - pokaz łuczników konnych oraz warsztaty strzelania z łuku. Obiad w restauracji stylizowanej na jurtę Czyngis Chana na terenie  parku historycznego. 
Po obiedzie wyjazd w kierunku klifów Tsaagan Suvarga - Białej Stupy, obiad po drodze. Przyjazd, kolacja, nocleg w jurtach.

Dzień 3


Śniadanie, przejazd samochodami w okolice Parku Narodowego Gobi Gurwansajchan, obiad po drodze. Przyjazd na miejsce, kolacja, koncert muzyki mongolskiej, nocleg w jurtach.

 

Dzień 4-8


Rajd konny w kierunku Chongoryn Els - Śpiewających Wydm. Każdego dnia będziemy mieli do pokonania 30-35 km po zróżnicowanym terenie - nasza trasa będzie wiodła przez wyschnięte koryta okresowych rzek (sajry), stepem, półpustynią, górami. Będziemy mieli okazję poczuć prawdziwą wolność podczas wielu galopów po Wielkim Stepie, nasz rajd pod względem tempa marszu będzie bardzo zróżnicowany. Po drodze będziemy oczywiście robić przerwy na popas dla koni i dla nas, wieczorami natomiast czekać będzie na nas gotowe obozowisko oraz pyszna kolacja przygotowana przez mongolskiego kucharza. Podczas rajdu nocować będziemy w namiotach. Nasze konie nie będą obciążone, nie będziemy również brać ze sobą koni jucznych: nasze bagaże oraz całe obozowisko, prowiant, etc. transportowane będzie samochodem. Po drodze będziemy mieli okazję zakosztować mongolskiej gościnności - odwiedzimy jurty pasterzy, napijemy się herbaty z solą oraz kumysu - sfermentowanego mleka klaczy (świetnie gasi pragnienie!). 7 dnia dotrzemy do kempingu w okolicach Śpiewających Wydm - celu naszej podróży. Kemping, na którym śpimy w specjalnie przygotowanych jurtach, dostęp do pryszniców i toalet.

 

Dzień 9


Śniadanie, krótki rajd wielbłądami dwugarbnymi - baktrianami w kierunku Śpiewających Wydm. Po dojechaniu na miejsce obiad pod wydmami. Zdobywanie szczytu, dzień spędzony na relaksie i podziwianiu Gobi z wierzchołka wydm. Powrót do jurt samochodami, kolacja, nocleg.

 

Dzień 10

 

Śniadanie, powrót samochodami przez Park Narodowy Gobi Gurwansajchan w kierunku miejscowości Mandalgowi, obiad po drodze. Przyjazd na miejsce, kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 11

 

Śniadanie, wyjazd w kierunku Ułan Bator.  Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Wizyta na miejscowym bazarze, gdzie będziemy mieli możliwość zakupu rękodzieła, pięknie wykonanego sprzętu jeździeckiego, pamiątek, etc. Wieczorem pożegnalna kolacja w restauracji, powrót do hotelu, nocleg. 

Dzień 12

 

Śniadanie, check out, transfer na lotnisko, powrót do kraju.

CENA:     2500 euro

 


 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w hotelu w Ułan Bator, Mandalgowi oraz wszystkich kempingach na trasie  rajdu.

 • Wyżywienie - śniadania, obiady/obiadokolacje przygotowywane przez mongolskiego  kucharza oraz prowiant podczas trwania rajdu konnego w formie żywności liofilizowanej dla każdego z  uczestników.  

 • 5-dniowy rajd konny - wynajęcie konia z rzędem (wygodne siodła endurance'owe, ogłowia,  sakwy  turystyczne).

 • Logistykę obozową (przygotowanie obozowiska: usługę kucharza, rozkładanie namiotów sypialnych, stołówki polowej, siodlarni polowej, pilnowanie koni, transport bagaży samochodem).

 • Usługę miejscowych przewodników, w tym przewodnika polskojęzycznego - koordynatora wyprawy. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transport na miejscu. 

 • Zakup dla każdego z uczestników uszytego na miarę tradycyjnego stroju mongolskiego (deel),świetnie  sprawdzającego się w warunkach rajdowych.

 • Koncert muzyki mongolskiej.

 • Pokaz łuczników konnych.

 • Bilety wstępu do parku narodowego.

 • Kolację pożegnalną w restauracji w Ułan Bator oraz wyżywienie w restauracjach wymienionych w  programie.

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:
 

 • Biletów lotniczych.

 • Kosztów wizy mongolskiej.

 • Wydatków natury osobistej.

bottom of page