top of page

The Gate of Hell - Hekla Volcano

Stare legendy głoszą, że dusze grzeszników wędrowały przez krater Hekli w drodze do piekła. Inne przekazy mówią, że czarownice spotkały się z diabłem na jego szczycie i jest to... brama piekieł!

 

Podczas naszej wyprawy konnej przyjrzymy się z bliska temu majestatycznemu wulkanowi i poczujemy jego moc. Zobaczenie islandzkiej królowej gór ze wszystkich stron to magiczne i unikalne przeżycie. Będziemy przemierzać jej piękne zakątki i podziwiać różnorodne krajobrazy. Przez cały czas trwania rajdu będzie z nami biegło luzem stado koni, co nada wycieczce dynamiczny i niepowtarzalny charakter.

 

Sześć dni w siodle, spanie w domkach górskich (po islandzku Fjallaskálar), jedzenie islandzkich biesiadnych kolacji i niezapomniane wrażenia po spotkaniu z islandzką naturą. Będziemy korzystać ze szlaków, którymi nie podróżują zwykli turyści. Dziennie będziemy jeździć około 6 – 7 godzin z przerwami (około 30-40 km dziennie).

 

Kto chętny na kolejną przygodę życia? :)

Szczegółowy program znajdziecie poniżej galerii.

 

Plan wyprawy

 

 

Dzień 1

Wylot z lotniska Warszawa Okęcie, przylot do Reykjawiku. Transfer do guesthouse'u, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, odprawa przed rozpoczęciem rajdu. Check out, transfer do miejsca, z którego zaczniemy naszą wyprawę, przydział koni. Pierwszego dnia przejedziemy ok. 40 km, wraz z nami będzie jechało całe stado, które będziemy mieli okazję pomagać... ZAGANIAĆ !

Trasa pierwszego dnia rajdu wiedzie przez pola lawy i piasek. Będziemy mieli okazję podziwiać po drodze 2 wodospady: Tröllkonuhlaup i Þjófafoss oraz będziemy przejeżdżać w pobliżu góry Búrfell. Dojazd do Rjúpnavellir w Rangárþing Ytra, małym i wygodnym kurorcie na południu Islandii. Znajduje się zaledwie 9 km od słynnego wulkanu – Hekli zwanego „Bramą do piekła” 1491 m. jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów Islandii. Dystans około 6 godzin jazdy (30-35 km). Rozsiodłanie koni i wypuszczenie ich na pastwisko, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

Na początku tego dnia będziemy jechać wzdłuż niskiego islandzkiego lasu Birkir. Mijać będziemy również polę lawy Hrauntorfa oraz Suðurhraun i Pálsteinshraun. Zbliżamy się do góry Þríhyrningur, a z daleka będziemy widzieć wulkan Eyjafjallajökull, którego erupcja w 2008 roku sparaliżowała ruch lotniczy w całej Europie . Po całym dniu jazdy dotrzemy do chaty Foss, starej, opuszczonej farmy, gdzie będziemy mogli podziwiać niesamowity górski krajobraz z wodospadami, polami i rzeką Eystri-Rangá znajdującej się tuż obok.

Dystans około 6-7 godzin jazdy (35 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wyjeżdżamy z Foss i podążając wzdłuż rzeki rozpoczynamy jazdę w stronę Fjallabak syðri – starą drogą pomiędzy górami. Ciesząc się wspaniałymi widokami na góry, zbliżymy się do lodowca Tindfjallajökull z jego najwyższym szczytem Ýmir 1462m.

Tej nocy zatrzymujemy się w cudownej chatce Hungurfit. W pobliżu przepływa rzeka Hvítmagá, która ma swoje źródło w Hungurfit. Dystans ok. 30 km.

Dzień 5

Rozpocznij naszą jazdę w górach i po przekroczeniu rzeki Eystri-Rangá, Grasleysufjöll i krajobrazu utworzonego przez lawę. Nad schroniskami górskimi grzbiet Skyggnishlíðar prowadzi do góry Skyggnir, która jest również popularnym celem wędrówek.

Konno podjedziemy bardzo blisko góry Laufafell 1264m i zakończymy dzień w domku Dalakofinn. Chata Dalakofinn jest dogodnie usytuowana w górach, w pobliżu lodowca Torfajökull. Ze schroniska można wybrać się na różne długie lub krótkie wędrówki, np. rzucić okiem na obszar geotermalny i gorące źródła – Reykjadalir. Dystans około 20 km.

Dzień 6

Przemierzając wschodnie zbocze wulkanu Hekla można zobaczyć wiele różnorodnych krajobrazów utworzonych przez erupcje lawy. Bardzo dramatyczne i tajemnicze widoki pozwolą nam poczuć moc wulkanu. Tego dnia będziemy tuż przy jego krawędziach. Kiedy zobaczymy małą Heklę, zjedziemy na dół przez górę Rauðaskál przechodząc przez miękkie czarne pola popiołu i lawy. Nasz dzień zakończymy w bardzo klimatycznym domku w Hólaskógur. Dystans około 45 km.

Dzień 7

Wyruszając z Hólaskógur przemierzać będziemy będziemy szlaki pokryte lawą i piaskiem. Kierując się w stronę domu przejdziemy mostem na rzece Þjórsá, i będziemy kontynuować jazdę w dół doliny. Miniemy starą farmę Stöng i jeden z największych islandzkich lasów – Þjórsadalskógur. Następnie dojedziemy do wioski, gdzie pożegnamy się z końmi. Dystans ponad 40 km. Kolację zjemy w domu naszych gospodarzy, gdzie będzie możliwość zakupu tradycyjnych islandzkich wyrobów z wełny przygotowanych przez naszą przewodniczkę i jej mamę. Każdy będzie miał możliwość wzięcia prysznica i przebrania się. Po kolacji transfer na lotnisko.

Dzień 8

Wylot do kraju.

 

CENA:            2600 euro 

 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w guesthouse w okolicach rancha oraz schroniskach na trasie rajdu. Będą to tradycyjne islandzkie domy górskie dla podróżnych (isl. Fjallaskálar)- pokoje wieloosobowe).

 • Wyżywienie - śniadania, obiadokolacjeoraz  prowiant podczas trwania rajdu konnego.  

 • Organizację 6-dniowego rajdu konnego.

 • Wynajęcie konia z rzędem. Dla każdego z Uczestników zapewniamy wygodne siodła rajdowe, ogłowia, sakwy oraz gumowe kurtki przeciwdeszczowe wraz ze spodniami - na wypadek deszczu każdy ma swój zestaw :) Sprzęt regularnie konserwowany i dezynfekowany.

 • Logistykę rajdową - transport bagaży samochodem.

 • Dostęp do apteczki pierwszej pomocy oraz telefonu satelitarnego na wypadek sytuacji emergency.

 • Usługę miejscowego przewodnika. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transport na miejscu. 

 • Koszulkę z logo EAT LIFE.

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych.

 • Wydatków natury osobistej.

bottom of page