KAKHETIAN TREASURE

Nowa wyprawa EAT LIFE w Gruzji - tym razem czeka na nas Kachetia, region graniczący z Azerbejdżanem. Długie galopy po stepach Udabno (gruz. pustynia), fenomenalne widoki na ośnieżone pasmo Wysokiego Kaukazu, przejazdy kanionami okresowych rzek rodem z Dzikiego Zachodu, zwiedzanie stolicy, wizyta w tbiliskich łaźniach siarkowych - to i wiele więcej czeka nas podczas wyprawy KAKHETIAN TREASURE w sezonie 2021!!

 

Dosiadać będziemy dzielnych i wytrzymałych koni rasy karaczajskiej, do dyspozycji będziemy mieli wygodne siodła oraz sakwy turystyczne. 

Na własne oczy zobaczymy błotne wulkany przy granicy z Azerbejdżanem oraz kompleks klasztorny Dawid Garedża. Pod gwiazdami nocować będziemy w zakolach rzeki Iori a swój rajd zakończymy wizytą u Polaków prowadzących bar pośrodku pustyni - Oasis Club.

 

Po powrocie do cywilizacji ruszymy na podbój Tbilisi, skorzystamy z gorącej kąpieli w tbiliskich łaźniach a przed wylotem do kraju będziemy wznosić toasty podczas pożegnalnej biesiady - supry!
 

Plan wyprawy znajdziecie poniżej galerii ;)

Plan wyprawy

Dzień 1
 

Wylot z Warszawa - Lotnisko Chopina do stolicy Gruzji - Tbilisi Polskimi Liniami Lotniczymi „LOT”.

 

Dzień 2

 

Przylot w godzinach wczesnoporannych (ok. 5.00), transfer do Hotelu „Zedazeni”. Krótka drzemka, śniadanie/lunch, check out. Transfer do dawnej stolicy Gruzji - Mcchety, znajdującej się zaledwie kilka kilometrów od hotelu. Zwiedzanie katedry Sveti Cchoweli.

Transfer do Sighnagi, obiad, zakwaterowanie, spacer po mieście, kolacja, nocleg.

 

Dzień 3

 

Śniadanie, przejazd w okolice wioski Gamarjveba (ok. 45 minut), spotkanie z naszymi końmi, start rajdu i wymarsz. Trasa wiedzie przez łagodne pagórki Udabno - gruzińskiej pustyni (w dosłownym tłumaczeniu) a dokładnie stepu, rozciągającego się aż po horyzont i granicę z Azerbejdżanem. Popas dla koni i ludzi. 

Dojazd do murowanych domków myśliwskich, w których będziemy zakwaterowani w przez najbliższe 2 noce (pokoje z łazienkami). Kolacja, nocleg.

 

Dzień 4

 

Śniadanie, całodzienny rajd doliną rzeki Iori w kierunku Rezerwatu Chachuna, popas po drodze. Powrót do domków myśliwskich, kolacja, nocleg.

 

Dzień 5 

 

Śniadanie, wyjazd w kierunku naszego pierwszego obozowiska. Tego dnia trasa rajdu wiedzie przez kanion jednej z okresowych rzek i w okolicach spektakularnych wulkanów błotnych, które będziemy podziwiać, popas po drodze. Dojazd do pierwszego obozowiska nad rzeką Iori, kolacja, ognisko, nocleg.

 

Dzień 6

 

Śniadanie, wyjazd w kierunku naszego drugiego obozowiska. Znajdować się będzie ono w bezpośrednim sąsiedztwie dawnych pustelni z XI wieku wykutych w skale. Dojazd, kolacja przy świecach w jednej z jaskiń z widokiem, ognisko, nocleg w obozowisku.

 

Dzień 7

 

Śniadanie, wyjazd w kierunku zespołu klasztornego Dawit Garedża, popas po drodze. Zwiedzanie monastyru. Dojazd do małej wioseczki Udabno - obiadokolacja zwieńczająca nasz rajd w restauracji prowadzonej przez parę Polaków - Oasis Club. Załadunek koni do koniowozu. Powrót do hotelu w Zedazeni, nocleg.

 

Dzień 8

 

Śniadanie, check out, niesztampowe zwiedzanie Tbilisi, zakup pamiątek na lokalnym bazarze, obiad jednej z restauracji w centrum. Na wieczór przewidziana wizyta w tbiliskich łaźniach siarkowych w dzielnicy Abanotubani. Późna kolacja pożegnalna.

Dzień 9

Transfer na lotnisko, wylot do kraju.

CENA:     1050 EUR

 


 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w hotelu w Zedazeni oraz domkach myśliwskich.

 • Wyżywienie - śniadania, obiady/obiadokolacje (w tym również napoje alkoholowe) oraz prowiant podczas trwania rajdu konnego. 

 • 5-dniowy rajd konny - wynajęcie konia z rzędem (wygodne siodła, ogłowia, sakwy turystyczne).

 • Transport koni koniowozem.

 • Logistykę obozową (przygotowanie obozowiska: usługę kucharza, rozkładanie namiotów sypialnych, stołówki polowej, pilnowanie koni, transport bagaży samochodem).

 • Usługę miejscowych przewodników, w tym przewodnika polskojęzycznego - koordynatora wyprawy. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transport na miejscu. 

 • Zwiedzanie Tbilisi oraz kompleksu klasztornego Dawit Garedża.

 • Wizyta w tbiliskich łaźniach.

 • Koszulkę z logo EAT LIFE.

 • Restauracje wymienione w programie.

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:
 

 • Biletów lotniczych. 

 • Wydatków natury osobistej.