top of page

The Magic of Cappadocia

Konie arabskie, galopy pomiędzy fallicznymi formacjami skalnymi, podziemne bizantyjskie miasta, lot balonem oraz wizyta w tureckim hammamie, czyli EAT LIFE wyrusza do... KAPADOCJI 🐎🇹🇷

 

Miejsce to znane jest jako Kraina pięknych koni. Więc po prostu musieliśmy w końcu trafić tutaj konno. Początki miasta datowane są na XVIII wiek p.n.e. Ziemie te należały obecnie do Hetytów, Medów, Persów, Aleksandra Wielkiego, Ormian, Bizancjum, Seldżuków, Imperium Osmańskiego i na końcu Turcji.

Można tu znaleźć zabytki architektury wszystkich tych narodów. Znajduje się tu ponad 200 jaskiniowych i podziemnych kościołów i zamków. Odwiedzimy główne miejsca konno, lecz będziemy mieli również możliwość , aby zobaczyć tą krainę z nieba, lecąc balonem.

Ta wyprawa wprowadzi nas w świat orientu w niesamowitym stylu - zamieszkamy w skalnym, klimatycznym hotelu z tarasem, z którego można co rano obserwować wzlatujące balony. Chętni mogą urządzić sobie tam oryginalną sesję zdjęciową. Zresztą miejsc na piękne zdjęcia będzie wiele, bo jednego dnia ruszymy konno o świcie, aby móc obserwować balony z siodła i przeżyć być może najpiękniejsze galopy w życiu... Co więcej, każdy z nas będzie miał piękną pamiątkę z rajdu w postaci filmu kręconego dronem! 

Kto chętny na kolejną orientalną konną przygodę? :)

Program wyprawy znajdziecie poniżej galerii:

Plan wyprawy

Dzień 1
 

Wylot z Warszawy, przylot do Kayseri ok. godz. 18. Przejazd do Goreme i zameldowanie w klimatycznym hoteliku, który znajduje się w skale! Spędzimy  w nim wszystkie noce do końca trwania wyprawy. Wieczorem czeka na nas powitalna biesiada w restauracji i degustacja lokalnych przysmaków. Następnie udamy się na spacer po miasteczku i wrócimy do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Tego dnia czeka nas wczesna pobudka, by już około 6:00 wyruszyć konno do doliny, gdzie można podziwiać startujące balony, czyli symbol Kapadocji. Czeka nas wiele niezapomnianych momentów, podczas gdy będziemy galopować wśród kolorowych balonów. Tego dnia nie nastawiamy się na przemierzanie wielu kilometrów, a na zapamiętywanie pięknych chwil i uchwycenie ich na zdjęciach. Będzie czas na zrobienie sobie sesji zdjęciowych czy pojedyncze i wspólne galopy pod filmiki. Po dwóch godzinach wrócimy do hotelu zjeść śniadanie, a następnie spotkamy się z przewodnikiem, który zabierze nas na zwiedzanie najważniejszych zabytków Kapadocji wygodnym busikiem. Zwiedzimy Skansen w Goreme, Dolinę Mnichów, Dolinę Gołębi, Dolinę Wyobraźni, podziemne miasto oraz warsztat garncarski, a także spędzimy trochę czasu w tradycyjnej, wiejskiej jaskini. W międzyczasie zjemy lunch. Wieczorem czeka na nas pyszna, domowa kolacja i odpoczynek na tarasie naszego hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy konno do Doliny Róż, gdzie spędzimy dzień pośród setek formacji skalnych mieniących się w słońcu na wszystkie odcienie różu i czerwieni. W tym miejscu znajdują się wydrążone w skałach liczne budynki mieszkalne i kościoły, w których zatrzymamy się i napijemy lokalnej herbaty. Po około 3 godzinnej jeździe wrócimy do Goreme na lunch. Następnie udamy się na zwiedzanie zamków Uchisar i Ortahisar, które znajdują się na najwyższym w Kapadocji wzgórzu, skąd rozpościera się piękny widok na cały Park Narodowy Goreme. Po kolacji wybierzemy się do lokalnej tureckiej łaźni, czyli hammamu (dla chętnych), aby nabrać sił przed dłuższymi dniami rajdowymi.

Dzień 4

Dzień zaczniemy od niezapomnianego przeżycia, czyli lotu balonem o wschodzie słońca z widokiem na całą Kapadocję! Ci, którzy nie zdecydują się na tą przygodę mogą obserwować balony z tarasu naszego hotelu lub po prostu się wyspać. ;) Po śniadaniu ruszamy konno na około 5-6 godzinną wyprawę w kolejne niesamowite miejsca: Dolinę Pancarlik, miasteczko Ortahisar czy Dolinę Uzengi. Po drodze zjemy lunch z lokalnych produktów. Na naszej trasie znajduje się dużo dobrych ścieżek do galopu, gdzie będziemy mogli rozwinąć skrzydła nie tylko na krótkich dystansach... Po drodze wrócimy do Goreme, gdzie zjemy kolację i odpoczniemy na tarasie hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy konno do Doliny Miłości – najbardziej romantycznego miejsca – i dalej do spokojnej wioski Cavusin, gdzie ludzie nadal żyją jak dawniej rolnicy. Następnie udamy się do skansenu Zelve i Doliny Wyobraźni, aby dobrze się bawić poszukując posągów stworzonych przez naturę. Dokończymy nasz przejazd przez Avanos i rzekę Czerwoną, gdzie zatrzymujemy się na przerwę na lunch i pływanie z końmi. Tego dnia jedziemy konno około 6-7 godzin. Wieczorem wrócimy do Göreme na kolację i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się na kolejny dzień spędzony w siodle - konno odwiedzimy m.in. okolice miasteczka Avanos oraz Dolinę Mieczy. Po drodze czeka na nas pyszny lunch.  Wieczorem wrócimy do Göreme, gdzie przygotujemy się na pożegnalny wieczór. Kolację zjemy w pięknej restauracji rozkoszując się tureckimi przysmakami. Później udamy się na spacer po miasteczku i wrócimy do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, check out, transfer na lotnisko, wylot do kraju.

CENA:     1900 EUR


 

CENA ZAWIERA:

 • Transfery z / na lotnisko w Kayseri.

 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie.

 • 5-dniowy rajd konny - wynajęcie konia z rzędem.

 • Śniadania, lunche (w formie klimatycznych pikników przy zastawionych stołach) i kolacje wg programu.

 • Zakwaterowanie w przytulnym i stylowym hoteliku wykutym w skałach

 • Transport na miejscu wg programu.

 • Usługę miejscowego przewodnika. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Sesja zdjęciowa wykonana z  drona (film).

 • Koszulkę z logo EAT LIFE.

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance z rozszerzeniem o Sporty Wysokiego Ryzyka.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych.

 • Napojów alkoholowych (wliczony 1 kieliszek wina do posiłku). 

 • Dopłaty za zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym na życzenie klienta.

 • Lotu balonem (opcjonalnie, 70-250 euro zależnie od ilości osób chętnych).

 • Wizyty w łaźni tureckiej - hammamie (opcjonalnie, cena zależna od wybranej usługi).

 • Wydatków natury osobistej.

bottom of page