top of page

OMAN

Konie arabskie, malownicze góry Al Hadżar, pustynie i oazy pośród wydm - to tylko ułamek tego, czego możecie spodziewać się po kolejnej wyprawie konnej EAT LIFE - po długiej przerwie pragniemy zabrać Was znów w podróż do ojczyzny kadzidła i orientalnych przypraw - Omanu!

 

 

Jeździć będziemy na koniach przygotowywanych do konkurencji sportowych rajdów długodystansowych. Oznacza to, że przed nami dłuuuuugie odcinki galopu ;) Oprócz rajdu po pustyni czekają na nas dwa dni spędzone nad brzegiem Morza Arabskiego, przygotowane specjalnie dla nas obozowiska pośrodku pustyni, specjały kuchni arabskiej, pachnące egzotycznymi przyprawami souki, czyli arabskie targowiska....

Kto chętny na odrobinę Orientu z siodła? ;)

Szczegółowy program znajdziecie poniżej galerii.

 

Plan wyprawy

 

 

Dzień 1

Wylot z Warszawy liniami Qatar Airways.

Dzień 2

Przylot do Maskatu o godzinie 3.50 w nocy. Transfer do hotelu w Maskacie, nocleg.

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzianie stolicy Omanu - Maskatu. Odwiedzimy pachnący przyprawami stary suk w Matrah, zobaczymy sułtański pałac Al Alam oraz Wielki Meczet sułtana Qaboosa. Następnie udamy się na lunch do pobliskiej restauracji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu pakujemy bagaże na busa i jedziemy na południe nad naturalne, skalne baseny Wani Bani Khalid. Aby dostać się do tego raju będziemy przekraczać Góry Al Hadżar pełne kolorów i ciekawych formacji skalnych. Wadi, po arabsku "dolina rzeki" zapewnia całoroczne zaopatrzenie w wodę okoliczne wsie i plantacje. Przed wyruszeniem w pierwszą podróż na omańską pustynię zjemy lunch. Przydział koni, wyjazd na pustynię (popołudniowa jazda). Konie, których będziemy dosiadać są temperamentne i przyzwyczajone do dynamicznej jazdy. Kolacja przygotowana będzie przez naszych omańskich gospodarzy na ognisku w specjalnie przygotowanym dla nas obozie na pustyni. Nocleg w namiotach w stylu arabskim.

Dzień 4

Po śniadaniu przygotowanym na ognisku wyruszamy w kolejny dzień rajdu po wydmach. Jemy lunch w stylu piknikowym pośrodku pustyni, po posiłku i nabraniu sił czeka nas kolejne 3 godziny jazdy do kolejnego obozowiska. Kolacja, wieczór spędzony przy ognisku, nocleg w namiotach.

Dzień 5

Po śniadaniu przygotowanym na ognisku wyruszamy w kolejny dzień rajdu po wydmach. Jemy lunch w stylu piknikowym pośrodku pustyni, po posiłku i nabraniu sił czeka nas kolejne 3 godziny jazdy do kolejnego obozowiska. Kolacja, wieczór spędzony przy ognisku, nocleg w namiotach.

Dzień 6

Po śniadaniu w obozie wybierzemy się na wycieczkę nad naturalne, skalne baseny Wani Bani Khalid. Aby dostać się do tego raju będziemy przekraczaćGóry Al Hadżar pełne kolorów i ciekawych formacji skalnych. Wadi, po arabsku "dolina rzeki" zapewnia całoroczne zaopatrzenie w wodę okoliczne wsie i plantacje. Powrót do obozowiska na popołudniową jazdę po pustyni. Kolacja, nocleg w obozowisku.

Dzień 7

Po śniadaniu opuścimy nasze obozowisko i wrócimy do Muskatu. Po południu wyruszymy na ostatnią już przejażdżkę plażą, zaczynając od miejscowości Barka i kierując się na północ do Ras al Sawadi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, check out, transfer na lotnisko, wylot do kraju.

Dzień 9

Śniadanie, check out, transfer na lotnisko, wylot do kraju.

Dzień 10

Wylot do kraju.

 

CENA:            8799 zł 

 

CENA ZAWIERA:

 • Wyżywienie - śniadania, lunche, kolacje w tym również wyżywienie podczas właściwego rajdu konnego (wliczony także alkohol serwowany na terenie obozowiska).

 • Wynajęcie konia z rzędem (ogłowie, ultralekkie siodło endurance'owe, pady rajdowe z sakwami).

 • 5 dni w siodle (3 dni rajdu po pustyni, 2 dni jazd brzegiem morza. Ze względu na wysokie temperatury poszczególne dni jazdy podzielone są na jazdy poranno - przedpołudniowe i popołudniowo -wieczorne, ok. 6-8 godzin jazdy dziennie).

 • Serwis obozowy (rozkładanie namiotów, transport bagaży, usługę kucharza) - do dyspozycji Gości duże, 2-osobowe namioty w beduińskim stylu, łóżka polowe, śpiwory, ręczniki, polowe prysznice wraz z kabinami oraz toalety. 

 • Usługę miejscowego przewodnika. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transport na miejscu.

 • Kolacje w restauracjach wymienionych w programie.

 • Koszulkę z logo EAT LIFE.

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych.

 • Wydatków natury osobistej.

 • Alkoholu w restauracjach i poza obozowiskiem.

bottom of page