top of page

MONGOLIAN EXPEDITION - ORKHON VALLEY

Wyprawa konna EAT LIFE do krainy jurt, koni i kumysu, czyli Mongolian Expedition - Orkhon Valley! Trasa rajdu wiedzie przez Dolinę Orchon - kolebkę cywilizacji scytyjskiej, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Naszym celem będzie jeden z najstarszych klasztorów buddyjskich w Mongolii - Tövkhön, wybudowany w 1651 roku, znajdujący się na szczycie góry (2600 m n.p.m.).

Po galopadach na bezkresnym stepie dotrzemy do podnóża góry, na szczycie której znajduje się klasztor Tövkhön - cel naszej wyprawy. Znajduje się tam jaskinia "łono matki", w której można przejść rytuał symbolicznego duchowego odrodzenia - każdy będzie mógł wziąć w nim udział!

 

W dawnej stolicy mongołów zwiedzimy również jeden z największych i najstarszych klasztorów lamajskich w Mongolii - Erdenedzuu Chijd. Oprócz tego weźmiemy udział w pokazie łuczników konnych i sami będziemy mieli okazję nauczyć się podstaw strzelania z łuku. Na koniec wyprawy weźmiemy udział w obchodach narodowego święta Mongołów - Naadamie.

Program wyprawy znajdziecie poniżej galerii :)

Plan wyprawy

Dzień 1
 

Wylot z lotniska Warszawa Okęcie do Mongolii, przesiadka w Moskwie.

Dzień 2

Przylot do stolicy - Ułan Bator w godzinach porannych, transfer do hotelu, krótki odpoczynek.

Śniadanie, przekazanie uczestnikom mongolskich płaszczy - deelów szytych na miarę. Transfer pod Ułan Bator - pokaz łuczników konnych oraz nauka strzelania z łuku. Obiad w restauracji stylizowanej na jurtę Czyngis Chana na terenie parku historycznego. 

Po obiedzie wyjazd w kierunku dawnej stolicy Imperium Mongolskiego z XIII wieku - Karakorum, obiad po drodze. Przyjazd, kolacja, nocleg w jurtach.

Dzień 3-7

Rajd konny przez Dolinę rzeki Orchon - kolebkę cywilizacji scytyjskiej, którego celem jest jeden z najstarszych klasztorów buddyjskich w Mongolii - Tövkhön, znajdujący się na szczycie góry (2600 m n.p.m.). Każdego dnia będziemy mieli do pokonania 30-35 km po zróżnicowanym terenie - nasza trasa będzie wiodła przez cudownie pachnące lasy modrzewiowe, step oraz góry. Będziemy mieli okazję poczuć prawdziwą wolność podczas wielu galopów po Wielkim Stepie, nasz rajd pod względem tempa marszu będzie bardzo zróżnicowany. Po drodze będziemy oczywiście robić przerwy na popas dla koni i dla nas, wieczorami natomiast czekać będzie na nas gotowe obozowisko oraz pyszna kolacja przygotowana przez mongolskiego kucharza. Podczas rajdu nocować będziemy w namiotach. Nasze konie nie będą obciążone, nie będziemy również brać ze sobą koni jucznych: nasze bagaże oraz całe obozowisko, prowiant, etc. transportowane będzie samochodem. Po drodze będziemy mieli okazję zakosztować mongolskiej gościnności - odwiedzimy jurty pasterzy, napijemy się herbaty z solą oraz kumysu - sfermentowanego mleka klaczy (świetnie gasi pragnienie!). 7 dnia dotrzemy do podnóża góry, na szczycie której znajduje się wspomniany klasztor. Wjedziemy konno prawie na sam szczyt, w odpowiednim miejscu zostawimy konie i dalej udamy się na zwiedzanie pieszo. Po wszystkim sprowadzimy nasze konie w ręku, na dole czekać będą na nas samochody, które zabiorą nas z powrotem do Karakorum. Zakwaterowanie w jurt camp'ie, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, zwiedzanie zespółu klasztornego Erdenedzuu chijd w Karakorum, transfer do Ułan Bator. Zakwaterowanie w hotelu, obiad. Wizyta w sklepie z wyrobami z kaszmiru (Mongolia słynie z jednego z najlepszych gatunkowo kaszmirów na świecie!) oraz na miejscowym bazarze, gdzie będziemy mieli możliwość zakupu rękodzieła, pięknie wykonanego sprzętu jeździeckiego, pamiątek, etc. Kolacja w restauracji, nocleg.

 

Dzień 9

 

Śniadanie, wzięcie udziału w narodowym święcie Naadam, obfitującym w róznego rodzaju zawody: w strzelaniu z łuku, zapasów oraz wyścigi konne. Wieczorem pożegnalna kolacja w chińskiej restauracji.

Dzień 10

 

Śniadanie, check out, transfer na lotnisko, powrót do kraju. 

CENA:     2300 euro

 


 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w hotelu w Ułan Bator oraz wszystkich kempingach na trasie rajdu.

 • Wyżywienie - śniadania, obiady/obiadokolacje przygotowywane przez mongolskiego kucharza oraz prowiant podczas trwania rajdu konnego w formie żywności liofilizowanej dla każdego z uczestników.  

 • 5-dniowy rajd konny - wynajęcie konia z rzędem (wygodne siodła endurance'owe, ogłowia, sakwy turystyczne).

 • Logistykę obozową (przygotowanie obozowiska: usługę kucharza, rozkładanie namiotów sypialnych, stołówki polowej, siodlarni polowej, pilnowanie koni, transport bagaży samochodem).

 • Usługę miejscowych przewodników, w tym przewodnika polskojęzycznego - koordynatora wyprawy. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transport na miejscu. 

 • Zakup dla każdego z uczestników uszytego na miarę tradycyjnego stroju mongolskiego (deel), świetnie sprawdzającego się w warunkach rajdowych.

 • Pokaz łuczników konnych.

 • Bilety wstępu do parku narodowego.

 • Kolację pożegnalną w restauracji w Ułan Bator oraz wyżywienie w restauracjach wymienionych w programie.

 • Udział w narodowym święcie Naadam.

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:
 

 • Biletów lotniczych.

 • Kosztów wizy mongolskiej.

 • Wydatków natury osobistej.

bottom of page