top of page

PODLASKIE SAFARI

Tym razem zabieramy Was w najbardziej egzotyczny region Polski, czyli na Podlasie, gdzie królem “dżungli” jest żubr. Jak zwykle, przemierzać będziemy rejony dzikie i nieuczęszczane przez innych jeźdźców do tej pory - naszym celem będzie eksploracja Puszczy Białowieskiej! Puszcza Białowieska to ostatni naturalny las na niżu Europy, światowe dziedzictwo ludzkości UNESCO. Jest to niezwykły las, pełen życia i prastarej historii, a ilość zapachów oraz dźwięków natury przyprawia o zawrót głowy! Nasi przewodnicy to strażnicy Białowieskiego Parku Narodowego oraz pracownicy Polskiej Akademii Nauk. Są to osoby z ogromną wiedzą przyrodniczą, niezwykłą wrażliwością na piękno natury oraz wieloletnim doświadczeniem w obcowaniu z dzikimi zwierzętami, takimi jak żubry, wilki, jelenie i inni mieszkańcy Puszczy, dlatego będąc pod ich opieką, będziemy mogli doświadczyć takich spotkań bezpiecznie oraz z zachowaniem szacunku wobec tych zwierząt. 

Naszymi końskimi towarzyszami podróży będą wytrzymałe i doceniane podczas wędrówek konie - Hucuły. Są one odważne i opanowane, ale mające charakter i własne zdanie. Nasze rumaki są wychowywane w nurcie naturalnym, dlatego rajd przejedziemy na ogłowiach bezwędzidłowych, do których są przyzwyczajone. Będzie to rajd krajobrazowy, skupiony na podglądaniu przyrody, nasłuchiwaniu dzikich zwierząt, rozpoznawaniu tropów wilków, żubrów czy jeleni. Poruszać się będziemy głównie stępem i kłusem; choć oczywiście nie odmówimy sobie galopu po puszczy, to tempo nie będzie tutaj głównym celem naszej wyprawy 😎 

Zakwaterowani będziemy w tradycyjnym, podlaskim domu, gdzie wieczorami relaksować się będziemy w saunie i ruskiej bani (gorącej beczce), skąd oglądać będzie można gwiazdy i słuchać ryków jeleni. Smakować będziemy pysznego, regionalnego jedzenia, a wieczory umilać będą nalewki od lokalnych gospodarzy. Codziennie czekają na nas trzy posiłki, w tym popasy w formie ciepłego, pożywnego dania.

Ostatniego dnia, z samego rano wyruszymy już nie konno w poszukiwaniu pasących się stad żubrów. Będzie to czas, aby na spokojnie doświadczyć tego pięknego spotkania, podejrzeć żubry przez profesjonalną lunetę czy lornetki, zrobić profesjonalne zdjęcia i filmy. Poranna mgła i wschodzące słońce nadadzą magii temu już i tak niezwykłemu przeżyciu. Kto wie, może swoją obecnością zaszczyci nas również jeleń albo rzadko występujący ptak. Nasi przewodnicy z niesłychaną dokładnością na pewno wypatrzą coś ciekawego 😉

Plan wyprawy

 

 

Dzień 1

Przyjazd w godzinach popołudniowo-wieczornych do podlaskiej kwatery, która będzie bazą wypadową naszego rajdu. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie Białowieskiego Parku Narodowego, tuż pod granicą polsko - białoruską. Dokładny adres zostanie podany uczestnikom po dokonaniu rezerwacji. Zakwaterowanie, omówienie planu rajdu. Kolacja powitalna. Zakwaterowanie oraz posiłki będą zorganizowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami GIS-u i obostrzeniami. Do naszej dyspozycji jest sauna na podczerwień oraz "gorąca beczka" (nazywana inaczej ruską banią). Ognisko, nocleg.

Dzień 2

Rozpoczęcie 3 dni rajdu gwiaździstego. Codziennie będziemy spędzać ok. 4-7 godzin w siodle z przerwą na popas dla koni i ludzi. Wszystkie potrzebne rzeczy na popas pojadą samochodem i zostaną przygotowane na nasz przyjazd, my jedziemy jechać "na lekko". Pierwszego dnia będziemy jechać przez północną część Białowieskiego Parku Narodowego Wilczym Szlakiem startując ze Starego Masiewa drogą do Kosego Mostu a dalej doliną rzeki Narewki w okolice miejscowości Gruszki, gdzie urządzimy popas nad rzeką. Po drodze miniemy ostoję żubrów. Powrót do bazy. Czas trasy ok 5 – 6 h.

Dzień 3

W tym dniu pojedziemy na północ do urokliwej miejscowości Babia Góra praktycznie cały czas poruszając się leśnymi ostępami. Dopiero w pobliżu zbiornika wyjedziemy na urokliwe łąki nad Siemianówką gdzie można spotkać żubry i liczne ptaki. Popas pod wieżą widokową na Maruszce, posiłek z ogniska. Powrót do bazy. Czas trasy ok 6 – 7 h.

Dzień 4

Ostatniego dnia pojedziemy w kierunku największej polany w Puszczy Białowieskiej – tzw. polany Masiewskiej. Będą łąki, lasy, zajrzymy nad Braszczę do królestwa bobrów, może uda spotkać się nam wolne żubry. Czas trwania trasy ok 4-5 h.

Dzień 5

Ok. 5.00 rano pobudka, przejazd samochodami na pobliskie łąki, gdzie szukać będziemy pasącego się stada żubrów. Będzie to czas, aby na spokojnie doświadczyć tego pięknego spotkania, podejrzeć żubry przez profesjonalną lunetę czy lornetki, zrobić profesjonalne zdjęcia i filmy. Poranna mgła i wschodzące słońce nadadzą magii temu już i tak niezwykłemu przeżyciu. Kto wie, może swoją obecnością zaszczyci nas również jeleń albo rzadko występujący ptak. Nasi przewodnicy z niesłychaną dokładnością na pewno wypatrzą coś ciekawego. Powrót do bazy, gdzie czekać będzie na nas śniadanie. Pożegnanie i powrót do domu. 

 

CENA:            1999 zł 

 

CENA ZAWIERA:

  • 3-dniowy gwiaździsty rajd konny po Puszczy Białowieskiej na Hucułach.

  • Wynajęcie konia oraz wygodnego sprzętu rajdowego - ultra lekkich siodeł endurance (Setzi), czapraków z małymi sakwami.

  • Zakwaterowanie w podlaskiej chacie. Wspólne pokoje oraz łazienki. Dostęp do sauny oraz ruskiej bani na terenie kwatery.

  • Pełne wyżywienie - śniadania, obiady/lunche w trakcie trwania rajdu, obiadokolacje.

  • Wieczorne ogniska.

  • Logistykę rajdową (organizacja popasów na trasie rajdu, przygotowanie posiłku).

  • Opiekę wykwalifikowanych instruktorów jazdy konnej oraz pracowników Białowieskiego Parku Narodowego.

  • Dostęp do apteczki oraz telefonu satelitarnego na wypadek sytuacji awaryjnych.

  • Koszulkę z logo EAT LIFE.

  • Wyprawę "na żubra" ostatniego dnia.

  • Ubezpieczenie NNW z rozszerzeniem o Sporty Wysokiego Ryzyka.

  • VAT 23%

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • Wydatków natury osobistej.

  • Alkoholu.

bottom of page