top of page

Winter Madness / Bakuriani Edition 2023
❄❄❄​​
Wyprawa zimowa na skuterach śnieżnych w Gruzji

Zimowy wyjazd w góry Kaukazu to niezwykła przygoda dla całej rodziny z dala od masowej turystyki. Program wyjazdu jest jedyny w swoim rodzaju - podczas tygodnia będzie czas na szaleństwa na stoku, niezwykły rajd skuterami śnieżnymi, delektowanie się zarówno tradycyjną, wiejską kuchnią, której spróbujemy w kilku domach, a także wybornymi przysmakami w najlepszych restauracjach w kurorcie. Idealna proporcja między zimowymi przygodami a relaksem w strefie SPA czy gorących źródłach sprawi, że nakarmisz i duszę, i ciało.

3 dniowa wyprawa na skuterach śnieżnych to prawdziwa ekspedycja do odciętych od świata na czas zimy wiosek gruzińskich - tam nie docierają zwykli turyści. Będziemy przemierzać tereny rezerwatu, który pokryty śniegiem wygląda jak lodowa pustynia. Nie jest to zwykła przejażdżka, a kilkugodzinna wyprawa do serca Małego Kaukazu - pokonujemy górskie zbocza, przekraczamy strumienie, a nasze oczy cieszą ośnieżone, majestatyczne wulkany i góry. W kilku miejscach zrobimy przerwę, aby chętni mogli indywidualnie poszaleć i wypróbować możliwości sprzętu w bardziej ekstremalny sposób.

Usiądziemy do supry (biesiady) przy niejednym wiejskim stole i spróbujemy lokalnych dań i różnorodnych trunków (czacza - bimber z winogron, koniak i wino). Nauczymy się gruzińskiej sztuki wygłaszania toastów, a także przygotowywania króla wśród kaukaskich dań - pierogów chinkali. Poznamy także inne oblicze Gruzji korzystając z uroków luksusowego hotelu czy próbując wybitnych win podczas degustacji w winiarni.

Stoki w Bakuriani posiadają infrastrukturę o europejskim standardzie, są regularnie naśnieżane, wyrównywane oraz patrolowane przez ratowników i policję. To sprawia, że są bezpieczne dla narciarzy/snowboardzistów na każdym poziomie zaawansowania. Chętnie pomożemy także w wynajęciu instruktora komunikującego się w języku polskim na poziomie podstawowym.

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1

 

Wylot z lotniska Warszawa Okęcie, przylot do Gruzji. Transfer w okolice miejscowości Bagdati do lokalnej winiarni (ok. godzina jazdy). Degustacja win wytwarzanych tradycyjną gruzińską metodą połączona z obiadem w formie supry (gruzińskiej biesiady). Natępnie kąpiel w naturalnych gorących źródłach, transfer do zimowego kurortu w Bakuriani, zakwaterowanie w hotelu z dostępem do SPA. Kolacja, nocleg.
Dzień 2

 

Śniadanie, pierwszy dzień na skuterach - wyjaśnienie zasad bezpieczeństwa, przydział skuterów (dwie osoby na jednym skuterze), następnie nauka jazdy. Rajd do wioski Tori do chatki zaprzyjaźnionego myśliwego, obiad, degustacja lokalnych produktów. Powrót do Bakuriani do hotelu, czas wolny (podczas całego naszego pobytu będziemy mieli nielimitowaną ilość wejść do strefy SPA). Kolacja w restauracji, nocleg w hotelu.


 

Dzień 3

 

Śniadanie, wyjazd na skuterach na dwudniowy rajd nad górskie jezioro Tabatskuri. Przyjazd do wioski o tej samej nazwie, obiad u miejscowych gospodarzy. Rajd po okolicy jeziora, powrót do wioski. Kolacja i nocleg u naszych ormiańskich przyjaciół nad jeziorem Tabatskuri.


 

Dzień 4

 

Śniadanie, rajd do wioski Patara Mitarbi, obiad u lokalnych gospodarzy, a po drodze duuużo jazdy! Powrót do hotelu, kolacja w restauracji, nocleg.


 

Dzień 5

 

Śniadanie, dwie opcje: dzień spędzony na stoku góry Didveli / Kokhta / Mitarbi (w zależności od warunków) lub na odpoczynku w hotelowym SPA. Kolacja w restauracji, nocleg w hotelu.

 

Dzień 6

 

Śniadanie, dwie opcje: dzień spędzony na nartach bądź snowboard'zie na stoku góry Didveli/Kokhta/Mitarbi lub na odpoczynku w hotelowym SPA. Wieczorem udamy się do domu naszych przyjaciół, gdzie Angela poprowadzi warsztaty z... kuchni gruzińskiej, w tym m.in. lepienia chinkali! BIesiada, w kierunku której rozwiną się nasze warsztaty będzie świetną okazją do poznania lokalnych tradycji wygłaszania toastów, spełniania ich rogami wypełnionymi winem, etc.. :) Powrót do hotelu, nocleg.

 

Dzień 7

 

Śniadanie, check out: możliwość spędzenia pół dnia na stoku góry Didveli / Kokhta / Mitarbi (w zależności od warunków). Transfer do Kutaisi, na miejscu wizyta na lokalnym bazarze (możliwość zakupu przypraw, koniaku, etc.). Nocleg w hostelu Kutaisi by Kote, pożegnalna supra.

 

Dzień 8

 

Wczesne śniadanie, check out. Transfer na lotnisko w Kutaisi, wylot do kraju.

 

 

 CENA: 1400 euro

Cena zawiera:

 

 • Zakwaterowanie w hotelu w Bakuriani (pokoje dwuosobowe), hostelu w Kutaisi (pokoje dwu i trzyosobowe) oraz w domu gospodarza w wiosce Tabatskuri (pokoje wieloosobowe).

 • Dostęp do hotelowej strefy SPA.

 • Wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje / obiadokolacje w dni "narciarskie").

 • Transfer z/na lotnisko.

 • Transport busem na trasie Kutaisi - Bakuriani oraz Bakuriani - Kutaisi.

 • Wypożyczenie skuterów śnieżnych (jedno miejsce na dwuosobowym skuterze) - 3 dni.

 • Opieka gruzińskich instruktorów i przewodników podczas rajdu na skuterach śnieżnych.

 • Całodniowe karnety (skipass'y) - 3 dni.

 • Gruzińskie supry.

 • Degustacja win w lokalnej winiarni.

 • Warsztaty kuchni gruzińskiej.

 • Opiekę polskiego lidera i tłumacza.

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance.

 • Koszulkę EAT LIFE (limitowana skuterowa edycja!).

 

Cena nie zawiera:

 

 • Biletów lotniczych

 • Wydatków natury osobistej

 • Wypożyczenia sprzętu narciarskiego / snowboard'owego (koszt ok. 40 lari za dzień)

 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego

 • Dopłaty do wynajęcia skutera śnieżnego na wyłączność

bottom of page