top of page

Iceland Expedition -Landmannalaugar

Z dumą przedstawiamy Wam nasza kolejną konną wyprawę, tym razem do krainy lodu i ognia - Islandii! Przed nami 5 dni wędrówki na grzbietach dzielnych koni islandzkich, której celem będą kolorowe góry Landmannalaugar. Po drodze będziemy mieli okazję wykąpać się w gorących źródłach oraz podziwiać jedyny tego typu na świecie wulkaniczny krajobraz tej surowej wyspy, pod którą nadal drzemie siła aktywnych wulkanów!

 

Jak zawsze zapewnimy Wam niezapomnianą przygodę, w której towarzyszyć nam będą konie islandzkie - zwierzęta niewysokie, ale o niespotykanym harcie ducha, wytrzymałości i dzielności. Podczas wszystkich rajdowych dni towarzyszyć nam będzie… całe stado! A galop w grupie kilkudziesięciu koni to przeżycie po prostu jedyne w swoim rodzaju - gwarantujemy Wam to! :) Będziemy mieli możliwość zmiany konia nawet kilka razy w ciągu dnia - w ten sposób każdy z Was będzie miał możliwość poznania wielu koni podczas rajdu. Pozwoli to również na odpoczynek każdemu z koni, który będzie jechać część trasy pod siodłem i w ten sposób utrzymania ich w dobrej kondycji przez wszystkie dni naszej wyprawy. Konie, których będziemy dosiadać są zwierzętami spokojnymi i przystosowanymi do wielogodzinnych wędrówek.

 

Kto chętny na kolejną przygodę życia? :)

Szczegółowy program znajdziecie poniżej galerii.

 

Plan wyprawy

 

 

Dzień 1

Wylot z lotniska Warszawa Okęcie, przylot do Reykjawiku. Transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, check out, transfer do miejsca, z którego zaczniemy nasz rajd. Po przyjeździe kawa, następnie przydział koni. PIerwszego dnia rajdu przejedziemy ok. 40 km, wraz z nami będzie jechało całe stado! Popas po drodze. Możliwość zmiany koni podczas każdego dnia rajdowego. Dojazd do chaty Hólaskógur, oporządzenie koni, zakwaterowanie. Tradycyjna islandzka kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, siodłanie koni, wyjazd konno z Hólaskógur. Tego dnia będziemy jechać wzdłuż najdłuższej rzeki Islandii - Þjórsá. Trasa wiedzie przez pola zastygniętej magmy i wulkanicznego pyłu, w zasięgu wzroku będziemy mieli górę Löðmundur. Popas po drodze. Dojazd do Landmannahellir położonego u podnóża wysokich gór. Będzie to nasze kolejne miejsce noclegowe -tradycyjna islandzka chata w stylu pasterkim. Tradycyjna kolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, siodłanie koni, wyjazd konno z Landmannahellir do Landmannalaugar - kolorowych gór, które są celem naszej wyprawy. Będziemy podążać doliną Domadal, mijając jezioro Frostastadarvatn. Zostaniemy na chwilę w Landmannalaugar, pospacerujemy i kąpiemy się w gorących źródłach.Popas po drodze. Następnie kontynuować będziemy jazdę po polach i drogach z lawy zmieszanej z miękkim piaskiem. Powrót do Landmannahellir, gdzie spędzamy kolejną noc. Kolacja.

Dzień 5

Rozpoczynamy jazdę w pobliżu wulkanu Hekla. Znajduje się tam mityczne wejście do piekła i miejsce sabatu czarownic. Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 2000 roku. Popas po drodze. Przyjazd do Áfangagil, które będzie naszym kolejnym noclegiem. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Przed nami już ostatni dzień rajdowy. Pokonamy ok. 40 km, przejeżdżać będziemy m.in. przy wodospadzie Gjáin - najbardziej romantycznym miejscu na Islandii, przekraczać będziemy rzeki i lasy islandzkie. Podążać będziemy ścieżkami islandzkich pasterzy, którzy na tych terenach wypasają owce. Popas po drodze. Powrót do wioski, zakończenie rajdu. Pożegnalna kolacja u naszych gospodarzy - przewodników. Transfer na lotnisko.

Dzień 7

Wylot do kraju.

 

CENA:            2250 euro 

 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w guesthouse w okolicach rancha oraz schroniskach na trasie rajdu (tradycyjne islandzkie domy drewniane dla podróżnych - pokoje wieloosobowe).

 • Wyżywienie - śniadania, obiadokolacjeoraz  prowiant podczas trwania rajdu konnego.  

 • Organizację 5-dniowego rajdu konnego.

 • Wynajęcie konia z rzędem. Dla każdego z Uczestników zapewniamy wygodne siodła rajdowe, ogłowia, sakwy oraz gumowe kurtki przeciwdeszczowe wraz ze spodniami - na wypadek deszczu każdy ma swój zestaw :) Sprzęt regularnie konserwowany i dezynfekowany.

 • Logistykę rajdową - transport bagaży samochodem.

 • Usługę miejscowego przewodnika. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transport na miejscu. 

 • Koszulkę z logo EAT LIFE.

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych.

 • Wydatków natury osobistej.

bottom of page