top of page

THE PEARL OF ANDALUSIA

Wyjątkowy tydzień w świecie kultury flamenco, hodowli najlepszych koni Andaluzyjskich, elegancji na każdym kroku i wiecznej fiesty. Będziemy jeździć na koniach czystej krwi hiszpańskiej PRE (Pura Raza Española) po piaszczystych scieżkach Parku Narodowego Doñana w towarzystwie rysi iberyjskich, flamingów i klaczy PRE. Spędzimy 5 dni w siodle, w tym jeden dzień na szerokich plażach Atlantyku, gdzie będziemy mieli możliwość pogalopować brzegiem oceanu. Zamieszkamy w jedynym w swoim rodzaju El Rocio. Cała wioska zbudowana została dla koni i przystosowana do jazdy na nich - szerokie, piaszczyste drogi, specjalne bary serwujące napitki na wysokości jeźdźca....

Zakwaterowani będziemy w przepięknej hiszpańskiej fince (tradycyjnym, pięknym domu) w bezpośrednim sąsiedztwie naszych koni. Śniadania i kolacje będziemy jedli w miejscu zakwaterowania, natomiast piknikowe obiady będą na nas czekały każdego dnia na trasie. Wszystkie dania kuchni hiszpańskiej będą przygotowywane z lokalnych, świeżych produktów.

Oczywiście cały ten świat hiszpańskiego południa: dzielnych i pięknych Andaluzów, przepysznej kuchni, nie istniałby bez ognistego flamenco!

Do zobaczenia!

Program wyprawy znajdziecie poniżej galerii :)

Plan wyprawy

Dzień 1

Odbiór z lotniska w Sewilii. Transfer z lotniska do hotelu w

El Rocio. Obiad powitalny. Spacer po miasteczku i odwiedziny w lokalnych sklepach jeździeckich. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 2

Po śniadaniu zapoznamy się z końmi i wyruszymy na przejażdżkę po piaszczystych drogach Południa. Trasa nasza będzie wiodła przez charakterystyczne dla tego regionu obszary: od sosnowych lasów (hiszp. pinar) poprzez marismas, czyli łąki, rozlewiska okolicznych rzek. Zobaczymy tam stada flamingów i innych ptaków chronionych, a jeśli dopisze nam szczęście to może spotkamy rysia iberyjskiego. Obiad serwowany w formie piknikowej, dowożony w wyznaczone miejsce samochodem. Po południowej przejażdżce wrócimy do El Rocio żeby napić się piwa serwowanego na wysokości konia (znajdują się tam tego typu bary)! Powrót do miejsca zakwaterowania - naszą bazą będzie hiszpańska finka (tradycyjnym, pięknym domu) znajdującym się na terenie stadniny. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Dzisiaj przejedziemy przez dehesę – suche, otwarte pastwiska, gdzie wolno chodzące klacze wychowują swoje źrebięta. Przekroczymy rzekę Quema, w której pielgrzymi otrzymują chrzest podczas marcowej pielgrzymki do katedry El Rocio. To miejsce, w którym czas się zatrzymał. Nie ma tam utwardzonych dróg i chodników, głównym środkiem lokomocji jest tam nadal koń! Cała wioska zbudowana została właśnie dla koni i przystosowana do jazdy na nich - ewenement w skali światowej! Powrót do hotelu na kolację.

 

Dzień 4

Dzisiejszy dzień spędzimy na szerokich, piaszczystych drogach Parku Narodowego Donana pod drzewami pinii. Obiad w formie pikniku, Po południu wrócimy do El Rocio przez uroczy las nad rzeką Guadalkiwir i strumieniem Rocina. Powrót do hotelu (transfer samochodem), kolacja, nocleg.

 

Dzień 5

 

Tego dnia pojedziemy rozkoszować się szerokimi piaszczystymi drogami prowadzącymi na wydmy i plażę Mazagon. Po dojechaniu na miejsce zjemy lunch, a następnie wrócimy do naszej magicznej wioski El Rocio (transfer samochodem) na kolację i coś, czego nie mogło zabraknąć w Andaluzji, czyli ogniste flamenco!

Dzień 6

 

Ostatni dzień w koniach przeznaczamy na jazdę na plaży (ok. 4 h jazdy do czasu lunchu). Przejazd konno z Mazagón do Matalascańas. Wieczorem kolacja pożegnalna, nocleg.

Dzień 7

 

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot do kraju.

CENA:     2170 EUR

 


 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w fince (tradycyjnym domu hiszpańskim, pokoje dwu i trzyosobowe z łazienkami).

 • Pełne wyżywienie - śniadania, obiady / lunche, kolacje (w tym również wino i piwo do posiłków).  

 • 5-dniowy rajd konny (wynajęcie konia z rzędem -wygodne siodła hiszpańskie vaquera i ujeżdżeniowe).

 • Serwis rajdowy (organizacja popasów po drodze, serwis kucharza, etc.),

 • Usługę miejscowego przewodnika. 

 • Opiekę polskiego lidera oraz instruktora jazdy konnej. 

 • Transfery. 

 • Koncert flamenco.

 • Koszulka z logo EAT LIFE. 

 • Ubezpieczenie NNW i Assistance.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:
 

 • Biletów lotniczych.

 • Wydatków natury osobistej.

bottom of page